Amade Chande

Chande

Futsalplanet Awards 2015

Best National Team of the World

Name Points
Argentina 2
Brazil 3
Kazakhstan 5
Spain 4
Ukraine 1

AGLA Futsal Awards 2014

Best Player of the World

Name Points
Leandro Esteban Cuzzolino (ARG) 5
Fabricio Bastezini "Gadeia" (BRA) 3
Kaoru Morioka (PER/JPN) 2
Rodrigo Hardy Araújo (BRA) 4
Sergei Sergeev (RUS) 1

Best Goalkeeper of the World

Name Points
Deivd Charles de Souza (BRA) 5
Jesús Herrero Parrón (ESP) 3
Stefano Mammarella (ITA) 4
Francisco "Paco" Sedano Antolín (ESP) 2
Gustavo Lobo Paradeda "Juruna" (RUS) 1

Best National Team Coach of the World (Dimitri Nicolaou Award)

Name Points
Eder Popiolski (BRA) 3
Gabriel Penezio Martins (BRA) 4
Gabriel Penezio Martins (BRA) 4
Miguel Rodrigo 5
Sergey Skorovich (RUS) 2
Xande Melo 1

Best National Team of the World

Name Points
Brazil 5
Japan 3
Russia 1
Thailand 2
Argentina 4

Best Club Coach of the World

Name Points
Victor Acosta Garcia (BRA) 3
Marc Carmona (ESP) 4
Christian Meloni (ARG) 5
Jesús Velasco Tejada (ESP) 1
Andrey Yudin (RUS) 2

Best Club of the World

Name Points
Barateiro Futsal (Women - BRA) 5
Barcelona Alusport (Spain) 2
ISK Dina Moscow (Russia) 3
Nagoya Oceans (JPN) 4
Sporting Clube de Portugal (POR) 1

Best Young Player of the World

Name Points
Adolfo Fernández Díaz "Adolfito" (ESP) 4
Artem Antoshkin (RUS) 3
Juan José Camacho Pérez "Catela" (ESP) 2
Rafael Katsutoshi Henmi (JPN) 1
Willian Felipe Dorn (BRA) 5

Best Referee of the World

Name Points
Marc Birkett (ENG), UEFA 1
Maulana Buanamade (MOZ) 5
Alessandro Malfer (ITA), UEFA 3
Daniel Fernando Rodriguez Bordon (URU), CONMEBOL 2
Dario Javier Santamaria (ARG), CONMEBOL 4

Best Woman Player of the World

Name Points
Amanda Lyssa de Oliveira Crisostomo "Amandinha" (BRA) 5
Ana Catarina Silva Pereira (POR) 3
Belén De Uña Marzo (ESP) 1
Lucileia Renner Minuzzo "Lu" (BRA) 2
Vanessa Sotelo Quintela (ESP) 4

Best Woman Goalkeeper of the World

Name Points

Best Player of the World

Name Points
Leandro Esteban Cuzzolino (ARG) 5
Fabricio Bastezini "Gadeia" (BRA) 3
Kaoru Morioka (PER/JPN) 2
Rodrigo Hardy Araújo (BRA) 4
Sergei Sergeev (RUS) 1

Best Goalkeeper of the World

Name Points
Deivd Charles de Souza (BRA) 5
Jesús Herrero Parrón (ESP) 3
Stefano Mammarella (ITA) 4
Francisco "Paco" Sedano Antolín (ESP) 2
Gustavo Lobo Paradeda "Juruna" (RUS) 1

Best National Team Coach of the World (Dimitri Nicolaou Award)

Name Points
Eder Popiolski (BRA) 3
Gabriel Penezio Martins (BRA) 4
Gabriel Penezio Martins (BRA) 4
Miguel Rodrigo 5
Sergey Skorovich (RUS) 2
Xande Melo 1

Best National Team of the World

Name Points
Brazil 5
Japan 3
Russia 1
Thailand 2
Argentina 4

Best Club Coach of the World

Name Points
Victor Acosta Garcia (BRA) 3
Marc Carmona (ESP) 4
Christian Meloni (ARG) 5
Jesús Velasco Tejada (ESP) 1
Andrey Yudin (RUS) 2

Best Club of the World

Name Points
Barateiro Futsal (Women - BRA) 5
Barcelona Alusport (Spain) 2
ISK Dina Moscow (Russia) 3
Nagoya Oceans (JPN) 4
Sporting Clube de Portugal (POR) 1

Best Young Player of the World

Name Points
Adolfo Fernández Díaz "Adolfito" (ESP) 4
Artem Antoshkin (RUS) 3
Juan José Camacho Pérez "Catela" (ESP) 2
Rafael Katsutoshi Henmi (JPN) 1
Willian Felipe Dorn (BRA) 5

Best Referee of the World

Name Points
Marc Birkett (ENG), UEFA 1
Maulana Buanamade (MOZ) 5
Alessandro Malfer (ITA), UEFA 3
Daniel Fernando Rodriguez Bordon (URU), CONMEBOL 2
Dario Javier Santamaria (ARG), CONMEBOL 4

Best Woman Player of the World

Name Points
Amanda Lyssa de Oliveira Crisostomo "Amandinha" (BRA) 5
Ana Catarina Silva Pereira (POR) 3
Belén De Uña Marzo (ESP) 1
Lucileia Renner Minuzzo "Lu" (BRA) 2
Vanessa Sotelo Quintela (ESP) 4

Best Player of the World

Name Points
Leandro Esteban Cuzzolino (ARG) 5
Fabricio Bastezini "Gadeia" (BRA) 3
Kaoru Morioka (PER/JPN) 2
Rodrigo Hardy Araújo (BRA) 4
Sergei Sergeev (RUS) 1

Best Goalkeeper of the World

Name Points
Deivd Charles de Souza (BRA) 5
Jesús Herrero Parrón (ESP) 3
Stefano Mammarella (ITA) 4
Francisco "Paco" Sedano Antolín (ESP) 2
Gustavo Lobo Paradeda "Juruna" (RUS) 1

Best National Team Coach of the World (Dimitri Nicolaou Award)

Name Points
Eder Popiolski (BRA) 3
Gabriel Penezio Martins (BRA) 4
Gabriel Penezio Martins (BRA) 4
Miguel Rodrigo 5
Sergey Skorovich (RUS) 2
Xande Melo 1

Best National Team of the World

Name Points
Brazil 5
Japan 3
Russia 1
Thailand 2
Argentina 4

Best Club Coach of the World

Name Points
Victor Acosta Garcia (BRA) 3
Marc Carmona (ESP) 4
Christian Meloni (ARG) 5
Jesús Velasco Tejada (ESP) 1
Andrey Yudin (RUS) 2

Best Club of the World

Name Points
Barateiro Futsal (Women - BRA) 5
Barcelona Alusport (Spain) 2
ISK Dina Moscow (Russia) 3
Nagoya Oceans (JPN) 4
Sporting Clube de Portugal (POR) 1

Best Young Player of the World

Name Points
Adolfo Fernández Díaz "Adolfito" (ESP) 4
Artem Antoshkin (RUS) 3
Juan José Camacho Pérez "Catela" (ESP) 2
Rafael Katsutoshi Henmi (JPN) 1
Willian Felipe Dorn (BRA) 5

Best Referee of the World

Name Points
Marc Birkett (ENG), UEFA 1
Maulana Buanamade (MOZ) 5
Alessandro Malfer (ITA), UEFA 3
Daniel Fernando Rodriguez Bordon (URU), CONMEBOL 2
Dario Javier Santamaria (ARG), CONMEBOL 4

Best Woman Player of the World

Name Points
Amanda Lyssa de Oliveira Crisostomo "Amandinha" (BRA) 5
Ana Catarina Silva Pereira (POR) 3
Belén De Uña Marzo (ESP) 1
Lucileia Renner Minuzzo "Lu" (BRA) 2
Vanessa Sotelo Quintela (ESP) 4

Best Woman Goalkeeper of the World

Name Points

Futsalplanet Awards 2016

Best Player of the World

Name Points
Ricardo Filipe da Silva Braga "Ricardinho" (POR) 5
Leandro Esteban Cuzzolino (ARG) 4
Miguel Sayago Martí "Miguelin" (ESP) 3
Alamiro Vaporaki (ARG) 1
Ahmad Esmaeilpour (IRN) 2

Best Goalkeeper of the World

Name Points
Nicolás Sarmiento (ARG) 1
Stefano Mammarella (ITA) 2
Thiago Mendes Rocha "Guitta" (BRA) 3
Yevgen Ivanyak (UKR) 5
Zviad Kupatadze​ (GEO) 4

Best National Team Coach of the World (Dimitri Nicolaou Award)

Name Points
Márcio Bica Coelho (BRA) 5
Hesham Saleh (EGY) 2
Josè Venancio Lopez Hierro (ESP) 4
Khamis Al Shamsi (UAE), AFC 3
Khamis Al Shamsi (UAE), AFC 3
Sergey Skorovich (RUS) 1

Best National Team of the World

Name Points
Argentina 3
Argentina Under 20 1
Egypt 4
Portugal 5
Spain 2

Best Club Coach of the World

Name Points
Ricardo Cámara Sobral "Cacau" (BRA) 5
Fulvio Colini (ITA) 2
Nuno Sérgio Dos Santos Dias (POR) 3
Pedro Alexandre Silva Da Costa (POR) 1
Jesús Velasco Tejada (ESP) 4

Best Club of the World

Name Points
Gazprom Ugra (RUS) 3
Movistar Inter FS (ESP) 5
Club Cerro Porteño (PAR) 1
Sporting Clube de Portugal (POR) 2
Barateiro Futsal (Women - BRA) 4

Best Young Player of the World

Name Points
Adolfo Fernández Díaz "Adolfito" (ESP) 5
Carlos Eduardo Nesello Espíndola (goalkeeper - BRA) 2
Sebastian Matías "Mati" Rosa (ARG) 3
Artem Niyazov (RUS) 4
Daniel "Dani" Saldise Martinicorena (ESP) 1

Best Referee of the World

Name Points
Bogdan Sorescu (ROU), UEFA 5
Fernando Gutiérrez Lumbreras (ESP), UEFA 2
Gean Coelho Telles (Brazil), CONMEBOL 4
Khalid Hnich (MOR), CAF 3
Ondřej Černý (CZE), UEFA 1

Best Woman Player of the World

Name Points
Amanda Lyssa de Oliveira Crisostomo "Amandinha" (BRA) 5
Maria Nikolaeva Filisova (RUS) 4
Patricia Gonzalez Mota "Peque" (ESP) 3
Vanessa Cristina Pereira (BRA) 2
Viktoria Sergeeva Afanasova (RUS) 1

Best Woman Goalkeeper of the World

Name Points
Ana Catarina Silva Pereira (POR) 4
Bianca Castagnaro Moraes (BRA) 2
Maria Gabriela Batista Cordeiro "Gaby" (BRA) 1
Missiara Luiza Papst "Missi" (BRA) 3
Vanessa Barberá Martínez "Vane" (ESP) 5

Best Player of the World

Name Points
Ricardo Filipe da Silva Braga "Ricardinho" (POR) 5
Leandro Esteban Cuzzolino (ARG) 4
Miguel Sayago Martí "Miguelin" (ESP) 3
Alamiro Vaporaki (ARG) 1
Ahmad Esmaeilpour (IRN) 2

Best Goalkeeper of the World

Name Points
Nicolás Sarmiento (ARG) 1
Stefano Mammarella (ITA) 2
Thiago Mendes Rocha "Guitta" (BRA) 3
Yevgen Ivanyak (UKR) 5
Zviad Kupatadze​ (GEO) 4

Best National Team Coach of the World (Dimitri Nicolaou Award)

Name Points
Márcio Bica Coelho (BRA) 5
Hesham Saleh (EGY) 2
Josè Venancio Lopez Hierro (ESP) 4
Khamis Al Shamsi (UAE), AFC 3
Khamis Al Shamsi (UAE), AFC 3
Sergey Skorovich (RUS) 1

Best National Team of the World

Name Points
Argentina 3
Argentina Under 20 1
Egypt 4
Portugal 5
Spain 2

Best Club Coach of the World

Name Points
Ricardo Cámara Sobral "Cacau" (BRA) 5
Fulvio Colini (ITA) 2
Nuno Sérgio Dos Santos Dias (POR) 3
Pedro Alexandre Silva Da Costa (POR) 1
Jesús Velasco Tejada (ESP) 4

Best Club of the World

Name Points
Gazprom Ugra (RUS) 3
Movistar Inter FS (ESP) 5
Club Cerro Porteño (PAR) 1
Sporting Clube de Portugal (POR) 2
Barateiro Futsal (Women - BRA) 4

Best Young Player of the World

Name Points
Adolfo Fernández Díaz "Adolfito" (ESP) 5
Carlos Eduardo Nesello Espíndola (goalkeeper - BRA) 2
Sebastian Matías "Mati" Rosa (ARG) 3
Artem Niyazov (RUS) 4
Daniel "Dani" Saldise Martinicorena (ESP) 1

Best Referee of the World

Name Points
Bogdan Sorescu (ROU), UEFA 5
Fernando Gutiérrez Lumbreras (ESP), UEFA 2
Gean Coelho Telles (Brazil), CONMEBOL 4
Khalid Hnich (MOR), CAF 3
Ondřej Černý (CZE), UEFA 1

Best Woman Player of the World

Name Points
Amanda Lyssa de Oliveira Crisostomo "Amandinha" (BRA) 5
Maria Nikolaeva Filisova (RUS) 4
Patricia Gonzalez Mota "Peque" (ESP) 3
Vanessa Cristina Pereira (BRA) 2
Viktoria Sergeeva Afanasova (RUS) 1

Best Player of the World

Name Points
Ricardo Filipe da Silva Braga "Ricardinho" (POR) 5
Leandro Esteban Cuzzolino (ARG) 4
Miguel Sayago Martí "Miguelin" (ESP) 3
Alamiro Vaporaki (ARG) 1
Ahmad Esmaeilpour (IRN) 2

Best Goalkeeper of the World

Name Points
Nicolás Sarmiento (ARG) 1
Stefano Mammarella (ITA) 2
Thiago Mendes Rocha "Guitta" (BRA) 3
Yevgen Ivanyak (UKR) 5
Zviad Kupatadze​ (GEO) 4

Best National Team Coach of the World (Dimitri Nicolaou Award)

Name Points
Márcio Bica Coelho (BRA) 5
Hesham Saleh (EGY) 2
Josè Venancio Lopez Hierro (ESP) 4
Khamis Al Shamsi (UAE), AFC 3
Khamis Al Shamsi (UAE), AFC 3
Sergey Skorovich (RUS) 1

Best National Team of the World

Name Points
Argentina 3
Argentina Under 20 1
Egypt 4
Portugal 5
Spain 2

Best Club Coach of the World

Name Points
Ricardo Cámara Sobral "Cacau" (BRA) 5
Fulvio Colini (ITA) 2
Nuno Sérgio Dos Santos Dias (POR) 3
Pedro Alexandre Silva Da Costa (POR) 1
Jesús Velasco Tejada (ESP) 4

Best Club of the World

Name Points
Gazprom Ugra (RUS) 3
Movistar Inter FS (ESP) 5
Club Cerro Porteño (PAR) 1
Sporting Clube de Portugal (POR) 2
Barateiro Futsal (Women - BRA) 4

Best Young Player of the World

Name Points
Adolfo Fernández Díaz "Adolfito" (ESP) 5
Carlos Eduardo Nesello Espíndola (goalkeeper - BRA) 2
Sebastian Matías "Mati" Rosa (ARG) 3
Artem Niyazov (RUS) 4
Daniel "Dani" Saldise Martinicorena (ESP) 1

Best Referee of the World

Name Points
Bogdan Sorescu (ROU), UEFA 5
Fernando Gutiérrez Lumbreras (ESP), UEFA 2
Gean Coelho Telles (Brazil), CONMEBOL 4
Khalid Hnich (MOR), CAF 3
Ondřej Černý (CZE), UEFA 1

Best Woman Player of the World

Name Points
Amanda Lyssa de Oliveira Crisostomo "Amandinha" (BRA) 5
Maria Nikolaeva Filisova (RUS) 4
Patricia Gonzalez Mota "Peque" (ESP) 3
Vanessa Cristina Pereira (BRA) 2
Viktoria Sergeeva Afanasova (RUS) 1

Best Woman Goalkeeper of the World

Name Points
Ana Catarina Silva Pereira (POR) 4
Bianca Castagnaro Moraes (BRA) 2
Maria Gabriela Batista Cordeiro "Gaby" (BRA) 1
Missiara Luiza Papst "Missi" (BRA) 3
Vanessa Barberá Martínez "Vane" (ESP) 5

UMBRO Futsal Awards 2017

Best Player of the World

Name Points
Santiago Basile (ARG) 4
Dyego Henrique Zuffo (BRA) 5
Jackson "Samurai" Van Riel Dalcanal (BRA) 3
Humberto Honorio (BRA/ITA) 2
Ricardo Filipe da Silva Braga "Ricardinho" (POR) 1

Best Goalkeeper of the World

Name Points
Miodrag Aksentijevic (SRB) 1
Leonardo De Melo Vieira Leite "Higuita" (BRA) 2
Jesús Herrero Parrón (ESP) 5
Alireza Samimi (IRN) 4
Willian Felipe Dorn (BRA) 3

Best National Team Coach of the World (Dimitri Nicolaou Award)

Name Points
Alicia Morell Campillo (ESP) 5
Andrzej Bianga (POL) 4
Chiew Chun Yong (MAS) 3
Htay Myint (MYA) 2
Seyed Mohammad Nazemalsharieh (IRN) 1

Best National Team of the World

Name Points
Argentina 5
Brazil 4
France 3
Iran Under 20 2
Thailand 1

Best Club Coach of the World

Name Points
Ricardo Cámara Sobral "Cacau" (BRA) 5
David Marín Ortega (ESP) 4
Hernán José Garcias (ARG) 3
Nuno Sérgio Dos Santos Dias (POR) 2
Jesús Velasco Tejada (ESP) 1

Best Club of the World

Name Points
Carlos Barbosa (Brazil) 5
Chonburi Bluewave Futsal Club (THA) 3
Grupo Line Futsal (CRC) 2
RABA ETO Futsal Club Győr (HUN) 1
Sporting Clube de Portugal (POR) 4

Best Young Player of the World

Name Points
Antonio Fernando Aguilera Sancho "Fernan" (ESP) 1
Leandro Lino dos Santos (BRA) 5
Sebastian Matías "Mati" Rosa (ARG) 4
Muhammad Osamanmusa (THA) 3
Akbar Usmonov (UZB) 2

Best Referee of the World

Name Points
Carlos Enrique González Sánchez (GUA), CONCACAF 5
Mohamed Hassan Hassan Ahmed Youssef (EGY), CAF 1
Daniel Fernando Rodriguez Bordon (URU), CONMEBOL 2
Christopher Sinclair (NZL), OFC 3
Saša Tomić (CRO), UEFA 4

Best Woman Player of the World

Name Points
Amanda Lyssa de Oliveira Crisostomo "Amandinha" (BRA) 4
Amelia Romero De La Flor (ESP) 5
Janice Eloísa Da Silva (POR) 3
Darika Peanpailun (THA) 2
Alexandra Samorodova (RUS) 1

Best Woman Goalkeeper of the World

Name Points
Ana Catarina Silva Pereira (POR) 4
Bianca Castagnaro Moraes (BRA) 5
Anastasia Ivanova (RUS) 3
Pannipa Kamolrat (THA) 2
Maria Antonia Mascia (ITA) 1

Best Player of the World

Name Points
Santiago Basile (ARG) 4
Dyego Henrique Zuffo (BRA) 5
Jackson "Samurai" Van Riel Dalcanal (BRA) 3
Humberto Honorio (BRA/ITA) 2
Ricardo Filipe da Silva Braga "Ricardinho" (POR) 1

Best Goalkeeper of the World

Name Points
Miodrag Aksentijevic (SRB) 1
Leonardo De Melo Vieira Leite "Higuita" (BRA) 2
Jesús Herrero Parrón (ESP) 5
Alireza Samimi (IRN) 4
Willian Felipe Dorn (BRA) 3

Best National Team Coach of the World (Dimitri Nicolaou Award)

Name Points
Alicia Morell Campillo (ESP) 5
Andrzej Bianga (POL) 4
Chiew Chun Yong (MAS) 3
Htay Myint (MYA) 2
Seyed Mohammad Nazemalsharieh (IRN) 1

Best National Team of the World

Name Points
Argentina 5
Brazil 4
France 3
Iran Under 20 2
Thailand 1

Best Club Coach of the World

Name Points
Ricardo Cámara Sobral "Cacau" (BRA) 5
David Marín Ortega (ESP) 4
Hernán José Garcias (ARG) 3
Nuno Sérgio Dos Santos Dias (POR) 2
Jesús Velasco Tejada (ESP) 1

Best Club of the World

Name Points
Carlos Barbosa (Brazil) 5
Chonburi Bluewave Futsal Club (THA) 3
Grupo Line Futsal (CRC) 2
RABA ETO Futsal Club Győr (HUN) 1
Sporting Clube de Portugal (POR) 4

Best Young Player of the World

Name Points
Antonio Fernando Aguilera Sancho "Fernan" (ESP) 1
Leandro Lino dos Santos (BRA) 5
Sebastian Matías "Mati" Rosa (ARG) 4
Muhammad Osamanmusa (THA) 3
Akbar Usmonov (UZB) 2

Best Referee of the World

Name Points
Carlos Enrique González Sánchez (GUA), CONCACAF 5
Mohamed Hassan Hassan Ahmed Youssef (EGY), CAF 1
Daniel Fernando Rodriguez Bordon (URU), CONMEBOL 2
Christopher Sinclair (NZL), OFC 3
Saša Tomić (CRO), UEFA 4

Best Woman Player of the World

Name Points
Amanda Lyssa de Oliveira Crisostomo "Amandinha" (BRA) 4
Amelia Romero De La Flor (ESP) 5
Janice Eloísa Da Silva (POR) 3
Darika Peanpailun (THA) 2
Alexandra Samorodova (RUS) 1

Best Player of the World

Name Points
Santiago Basile (ARG) 4
Dyego Henrique Zuffo (BRA) 5
Jackson "Samurai" Van Riel Dalcanal (BRA) 3
Humberto Honorio (BRA/ITA) 2
Ricardo Filipe da Silva Braga "Ricardinho" (POR) 1

Best Goalkeeper of the World

Name Points
Miodrag Aksentijevic (SRB) 1
Leonardo De Melo Vieira Leite "Higuita" (BRA) 2
Jesús Herrero Parrón (ESP) 5
Alireza Samimi (IRN) 4
Willian Felipe Dorn (BRA) 3

Best National Team Coach of the World (Dimitri Nicolaou Award)

Name Points
Alicia Morell Campillo (ESP) 5
Andrzej Bianga (POL) 4
Chiew Chun Yong (MAS) 3
Htay Myint (MYA) 2
Seyed Mohammad Nazemalsharieh (IRN) 1

Best National Team of the World

Name Points
Argentina 5
Brazil 4
France 3
Iran Under 20 2
Thailand 1

Best Club Coach of the World

Name Points
Ricardo Cámara Sobral "Cacau" (BRA) 5
David Marín Ortega (ESP) 4
Hernán José Garcias (ARG) 3
Nuno Sérgio Dos Santos Dias (POR) 2
Jesús Velasco Tejada (ESP) 1

Best Club of the World

Name Points
Carlos Barbosa (Brazil) 5
Chonburi Bluewave Futsal Club (THA) 3
Grupo Line Futsal (CRC) 2
RABA ETO Futsal Club Győr (HUN) 1
Sporting Clube de Portugal (POR) 4

Best Young Player of the World

Name Points
Antonio Fernando Aguilera Sancho "Fernan" (ESP) 1
Leandro Lino dos Santos (BRA) 5
Sebastian Matías "Mati" Rosa (ARG) 4
Muhammad Osamanmusa (THA) 3
Akbar Usmonov (UZB) 2

Best Referee of the World

Name Points
Carlos Enrique González Sánchez (GUA), CONCACAF 5
Mohamed Hassan Hassan Ahmed Youssef (EGY), CAF 1
Daniel Fernando Rodriguez Bordon (URU), CONMEBOL 2
Christopher Sinclair (NZL), OFC 3
Saša Tomić (CRO), UEFA 4

Best Woman Player of the World

Name Points
Amanda Lyssa de Oliveira Crisostomo "Amandinha" (BRA) 4
Amelia Romero De La Flor (ESP) 5
Janice Eloísa Da Silva (POR) 3
Darika Peanpailun (THA) 2
Alexandra Samorodova (RUS) 1

Best Woman Goalkeeper of the World

Name Points
Ana Catarina Silva Pereira (POR) 4
Bianca Castagnaro Moraes (BRA) 5
Anastasia Ivanova (RUS) 3
Pannipa Kamolrat (THA) 2
Maria Antonia Mascia (ITA) 1